MKTG SR - pasek na kartach artykułów

3 liga. Siarka Tarnobrzeg rozbiła Karpaty Krosno

Kamil Górniak
Kacper Prusiński strzelił dla Siarki Tarnobrzeg trzy gole w meczu z Karpatami Krosno Marcin Radzimowski
Istnym pogromem zakończyło się spotkanie w Tarnobrzegu pomiędzy miejscową Siarką a Karpatami Krosno. Gospodarze rozbili beniaminka aż 7:0.

Spotkanie w Tarnobrzegu pomiędzy spadkowiczem z II ligi i beniaminkiem tegorocznych rozgrywek na trzecioligowym froncie zapowiadało się bardzo ciekawie. Karpaty bowiem do środowego popołudnia były niepokonane, a Siarka przystępowała do tego pojedynku podrażniona porażką w ostatniej potyczce ze Starem Starachowice. Podopieczni Dariusza Kantora mocno ruszyli na swoich przeciwników. Sporo problemów zawodnikom z Krosna sprawiał Kamil Orlik. Już w 19. minucie ten gracz wpisał się na listę strzelców oddając bardzo ładne uderzenie, a golkiper gości nie miał szans na skuteczną interwencję.

Orlik w kolejnych minutach nadal niepokoił obronę Karpat, lecz nie zdołał trafić do siatki po raz drugi. Goście skomplikowali sobie sytuację w 31. minucie kiedy to za faul boisku musiał opuścić Mateusz Hudzik. Siarka miała wyborną okazję na gola, ale Bartosz Sulkowski nie zdołał pokonać Mateusza Krawczyka z rzutu wolnego sprzed pola karnego. Zawodnikowi Siarki udało się to jednak dziesięć minut później. Sulkowski skutecznie wyegzekwował rzut karny i na przerwę ekipa z Tarnobrzega schodziła z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał. Siarka nadawała ton rywalizacji i zdobywała kolejne gole. Kilka minut po wznowieniu meczu Piotr Cichocki idealnym podaniem obsłużył Marcina Kumorka i było 3:0. Goście chwilę później skomplikowali sobie sytuację jeszcze mocniej, bowiem boisko po czerwonej kartce musiał opuścić Dawid Król. Prawdziwy koncert dał wprowadzony w 61. minucie Kacper Prusiński, który w ciągu kwadransa skompletował klasycznego hat-tricka. W doliczonym czasie gry wynik na 7:0 ustalił niedawno pozyskany Grek Dimitrow Kalamvikis.

Siarka Tarnobrzeg - Karpaty Krosno 7:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Orlik 19, 2:0 Sulkowski 42-z rzutu karnego, 3:0 Kumorek 54, 4:0 Prusiński 70, 5:0 Prusiński 82, 6:0 Prusiński 86, 7:0 Kalamvokis 90+2

Siarka: Zoch - Szymocha, Wicki, Orlik (61 Kalamvokis), Dawid Lisowski (46 Cichocki), Kumorek, Bieniarz (69 Marszalik), Sulkowski, Kaliniec (69 Woś), Piotr Lisowski, Feret (61 Prusiński). Trener Dariusz Kantor.

Karpaty: Krawczyk - Gazda (53 Filipczuk), Hudzik, Demianenko, Król, Radulj (53 Lando), Smoleń, Stasz, Lusjusz, Wajs, Phkhakadze (53 Szafran). Trener Dariusz Liana.